angle-left ساخت پمپ‌های عظیم خنک‌کننده نیروگاه بندرعباس در داخل کشور
هومن رفیع مدیر امور تعمیرات مکانیک نیروگاه بندرعباس از ساخت پمپ‌های عظیم خنک‌کننده نیروگاه در استان هرمزگان با صرفه جویی ارزی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان
هومن رفیع مدیر امور تعمیرات مکانیک نیروگاه بندرعباس با اشاره به ساخت پمپ‌های عظیم خنک‌کننده نیروگاه در استان هرمزگان، خاطرنشان کرد: هر پمپ خنک‌کننده نیروگاه قادر است تا در ساعت 19 هزار و 200 مترمکعب آب را پمپاژ کند و بدلیل فرسودگی پمپ‌های قبلی، ساخت و بکارگیری پمپ‌های جدید را در استان انجام دادیم و  پمپ‌های جدید اکنون با تمام توان در خدمت نیروگاه بندرعباس هستند.
رفیع در همین زمینه گفت: ساخت کامل این پمپ‌ها سبب صرفه‌جویی 490 هزار یورویی به ازای هر پمپ برای کشورمان شده است.
رفیع در بیان جزییات دیگر تجهیزات نیروگاه بندرعباس ساخته شده در داخل کشور، گفت: مبدل‌های فشار قوی تغذیه بویلر، پره‌های ضربه‌ای توربین بخار، دی‌هیترها، رکتیفایر‌ها، سردسنج‌های هیترها، سیستم‌های آب‌بندی توربین‌های فشار قوی، بالانس پیستون‌ها در توربین‌های فشار قوی و متوسط و ... همگی با انجام بررسی‌های فنی و دقیق و با بهره‌گیری از دانش و توان داخلی ساخته و مورد بهره‌برداری در سیستم قرار گرفته است.
مدیر امور تعمیرات مکانیک نیروگاه بندرعباس افزود: رشد روزافزون دانش بومی در حوزه‌های مختلف در هرمزگان سبب شده تا این استان بتواند ضمن ایفای نقش جدی خود در اقتصاد ملی و منطقه‌ای‌، مهیای جهشی بزرگ به سوی افقی روشن از توسعه پایدار با اتکا به توان نیروهای جوان و خوش‌فکری باشد که اعتلای ایران عزیز را یک وظیفه ملی و ایمانی برای خود می‌دانند. واسپاری هرچه بیشتر امور به این جوانان نه تنها به توفیقات بزرگ در عرصه خودکفایی منجر خواهد شد بلکه مدیرانی کاردان و سالم  برای آینده ایران خلق خواهد کرد.