angle-left رونمایی از بزرگترین ترانسفورماتور قدرت ساخت داخل در زنجان
بزرگترین ترانسفورماتور قدرت ساخت داخل (٤٠٠ مگاولت آمپر) در زنجان با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاري مهر، امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم رونمایی از بزرگترین ترانسفورماتور قدرت ساخت داخل در مجموعه ایران ترانسفو، گفت: تفاهم نامه لازم در خصوص پروژه‌های جهش تولید با استاندار زنجان و سازمان برنامه و بودجه استان انجام شده و اتفاقات خوبی در اقتصاد استان رخ خواهد داد و باید کارها هرچه زودتر تسریع شود.

امیر حاتمی به فعالت شرکت ایران ترانسفو زنجان اشاره کرد و افزود: تولیدات این مجموعه صنعتی دانش بنیان بوده و توان کامل چرخه صنعتی را در اختیار دارد که امروز بزرگترین ترانسفورماتور قدرت با توان ۴۰۰ مگا ولت آمپر را برای اولین بار در کشور این شرکت ساخته که در اختیار مجموعه‌های صنعتی قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: تنها راه خروج از این نگاه قلدرانه دشمن، تلاش و کوشش است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ایران ترانسفو در راستای بی نیازی صنعت برق به واردات و جلوگیری از خروج ارزهای چند ۱۰ میلیون دلاری با اتکا به توان داخلی و پشتکار مهندسان خود اکثر قطعات مورد نیاز ترانسفورماتور را بومی سازی کرده است.

حاتمی افزود: ‎ نمایشگاه ساخت داخل که در مجموعه ایران ترانسفو دایر شده خود گویای همت بالای مهندسان ایرانی در بی اثر کردن تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان است.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران ترانسفو نیز در این مراسم با اشاره به اینکه ترانسفورماتور 400 MVA 245/21KV به سفارش شرکت هیربدان برای نصب در نیروگاه پاسارگاد قشم برای نخستین بار در شرکت ایران ترانسفو ساخته و با موفقیت تست شده است، گفت: ساخت این ترانسفورماتور یک افتخار ملی محسوب می‌شود.

بهزاد ظهیری با اشاره به روند طراحی، تولید و تست موفقیت آمیز بزرگترین ترانسفورماتور قدرت سه فاز ساخت داخل در شرکت ایران ترانسفو، افزود: وجه تمایز اصلی این ترانسفورماتور، قدرت 400MVA آن است که بالاترین رکورد تولید یک ترانسفورماتور قدرت سه فاز است و تماماً به دست توانمند مهندسین و کارگران ایرانی انجام شده است.