angle-left نهضت ساخت داخل در بخش صنعت قم اجرایی می‌شود
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: بخش صنعت قم ظرفیت‌های لازم برای پیاده‌سازی راهبرد نهضت ساخت داخل را دارد و با همکاری تولیدکنندگان این برنامه در قم اجرایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان صمت قم محمود سیجانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم در گفتگویی با اشاره به اهمیت توسعه تولید محصولات صنعتی در قم، افزود: در این مسیر راه‌اندازی هرچه بیشتر واحدهای صنعتی و فعالسازی ظرفیت‌های خالی در اولویت است که این هدف از طریق تکمیل، ایجاد و توسعه واحدهای صنعتی،‌ بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی منتخب، به‌کارگیری واحدهای تولیدی راکد و افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی، محقق می‌شود.

وی ادامه داد: تحقق این راهبرد الزاماتی دارد که ازجمله آن همراهی بانک‌های عامل در ارائه تسهیلات موردنظر،‌ تامین زیرساخت‌های موردنیاز واحدهای صنعتی همچون دسترسی به آب، برق و گاز،‌ تامین مواد اولیه موردنیاز واحدهای تولیدی، تسهیل در زمینه واردات مواد اولیه،‌ تامین ارز موردنیاز و حمایت نهادهای دولتی در بخش‌های مختلف به‌خصوص در زمینه مالیات و تامین اجتماعی است.

سیجانی گفت: نهضت ساخت داخل نیز از طریق اجرای برنامه‌هایی مانند برگزاری نمایشگاه ساخت داخل و همچنین شناسایی و داخلی سازی محصولات موردنظر،‌ در استان قم عملیاتی می‌شود.

وی بیان کرد:‌ در همین رابطه ایجاد محدودیت و ممنوعیت در واردات کالاهای داخلی سازی شده و اعطای مشوق به واحدهای تولیدی که نسبت به داخلی سازی محصولات موردنیاز کشور اقدام کرده‌اند ازجمله طرح‌های قابل‌اجرا در زمینه عملیاتی ساختن برنامه‌های تدوین‌شده برای نهضت ساخت داخل در بخش صنعت استان است