angle-left داخلی سازی ۳.۵ میلیارد یورویی در سال گذشته/ جلوگیری از واردات حدود ۵.۵ میلیارد یورو کالاهای غیر ضروری به کشور
وزیر صمت در جمع خبرنگاران در شهرستان خوی در خصوص برنامه های ساخت داخل، گفت:سال گذشته حدود ۳.۵ میلیارد یورو ساخت داخل انجام شده است.

به گزارش شاتا، علیرضا رزم حسینی در جریان بازدید از مجموعه کارخانجات نساجی خوی در جمع خبرنگاران، افزود: همت واحدهای تولیدی در جهت افزایش صادرات کشور آن هم در سخت ترین شرایط مربوط به جنگ اقتصادی و شیوع کرونا، امری ستودنی است.

جلوگیری از واردات حدود ۵.۵ میلیارد یورو کالاهای غیر ضروری به کشور

وی در خصوص ممنوعیت واردات برای حمایت از ساخت داخل، اضافه کرد: در همین خصوص از واردات حدود ۵.۵ میلیارد یورو کالاهای غیر ضروری به کشور نیز جلوگیری شد.

وزیر صمت با بیان اینکه به دنبال تقویت ساخت داخل هستیم، ادامه داد: همزمان تنوع و کیفیت محصولات را هم ارتقا خواهیم داد.

رزم حسینی در خصوص تداوم این برنامه ها، تاکید کرد: حتی با رفع تحریمها نیز برنامه حمایت و تقویت تولید داخل تداوم خواهد یافت.

گفتنی است که وزیر صنعت، معدن و تجارت در سومین روز از سفر به استان آذربایجان غربی از مجموعه کارخانجات نساجی شهرستان خوی بازدید به عمل آورد.

جمعی از معاونان و مدیران وزارت صمت، استاندار آذربایجان غربی، نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس و مسئولان استانی و شهرستانی در این بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت را همراهی نمودند.