angle-left مانع زدایی در راستای سرمایه گذاری اولویت مهم و اصلی وزارت صمت از ابتدای سال 1400
وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از کارخانه قند مهاباد از اقدامات مهم وزارت صمت در راونسازی فرایند سرمایه گذاری در حوزه تولید خبر داد.

به گزارش شاتا، علیرضا رزم حسینی در بازدید از کارخانه قند مهاباد با بیان این مطلب، افزود: وزارت صمت برای سرمایه گذارانی که می توانند با تامین مواد اولیه سرمایه گذاری در حوزه تولید داشته باشند، اقدام به صدور سریع مجوزات لازم خواهد کرد.

فعال سازی معادن غیرفعال از طریق مزایده عمومی

وی با بیان اینکه وزارت صمت با شناسایی بیش از شش هزار معدن غیرفعال در سراسر کشور اقدام به فعال سازی آنها نموده است، تصریح کرد: برگزاری مزایده عمومی فرصت بسیار مغتنمی برای فعالان اقتصادی و سرمایه گذران این بخش است تا بتوانند در بخش ذخایر عظیم معادن کشور که حدود 500میلیارد دلار برآورد می شود سرمایه گذاری کرده و علاوه بر ایجاد اشتغال در این بخش، صادرات مواد معدنی بویژه به کشورهای همسایه را نیز در دستور کار خود قرار دهند.

آمادگی وزارت صمت برای گسترش شهرکهای صنعتی و زیرساختهای مورد نیاز صنعت در استان آذربایجان غربی

وزیر صمت با بیان اینکه، استان آذربایجان غربی از ظرفیت بسیار خوبی برای گسترش صنعت برخوردار است، بیان کرد: وزات صمت آمادگی دارد که ظرفیت شهرکهای صنعتی و زیرساختهای مورد نیاز صنعت را در این استان افزایش و گسترش دهد.

جمعی از معاونان و مدیران وزارت صمت، نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی، و تعدادی از مسئولان استانی و شهرستانی در این بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت را همراهی نمودند.