angle-left داخلی سازی 66 میلیون یورو از قطعات وارداتی در چهارمین میز ساخت داخل صنعت خودرو
سرپرست وزارت صمت پس از برگزاری چهارمین میز توسعه و تعمیق ساخت داخل صنعت خودرو و قطعات در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد: در این میز ساخت داخل 66 میلیون یورو از قطعات و تجهیزات وارداتی صنعت خودرو توسط سازندگان داخلی ساخته می‌شود.

به گزارش شاتا، حسین مدرس خیابانی با بیان این مطلب افزود: راه نجات کشور رونق تولید است و در حوزه تولید مهم تر از تعمیق و توسعه ساخت داخل وداخلی سازی برای قطع وابستگی بخش تولید و کاهش ارزبری وجود ندارد

هدفگذاری برای داخلی سازی 3.2 میلیارد دلاری در سال 99

وی ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای داخلی سازی 3.2 میلیارد دلار از قطعات و تجهیزات وارداتی مورد نیاز حوزه صنعت امسال برنامه گسترده‌ای برای قطع وابستگی، خودکفایی و کاهش ارزبری دارد.

سرپرست وزارت صمت تصریح کرد: این داخلی سازی درهمه حوزه‌ها از جمله خودرو، نفت و گاز، پتروشیمی ، صنایع دریایی، صنایع نساجی و دیگر صنایع وابسته است.

مدرس خیابانی در ادامه گفت: البته این داخلی سازی مستلزم ارتباط و همکاری تنگاتنگ با مراکز علمی، دانشگاهی، مراکز پژوهشی و شرکتهای دانش بنیان و نهادا و دستگاه‌های پیشرو مانند وزارت دفاع و معاونت علمی و فنآوری ریاست جمهوری است.

حمایت مجلس شورای اسلامی از نهضت ساخت داخل

وی اضافه کرد: نهضت ساخت داخل از سال گذشته توسط وزارت صمت کلید خورد و مجلس شورای اسلامی نیز در دوره جدی حتما به این حرکت کمک خواهد کرد.

سرپرست وزارت صمت ادامه داد : امسال عزم مجموعه حاکمیتی کشور برای قطع وابستگی و خودکفایی محکم تر است و ان‌شاالله بتوانیم با برگزاری همین میزهای تخصصی ساخت داخل از طریق استانها و شرکتهای بزرگ تولیدی در تمام نقاط کشور ساخت داخل را بصورت یک فرهنگ غالب ترویج بدهیم.

مدرس خیابانی گفت: تولیدی که روی پای خود باشد و به مواد و قطعات وارداتی اتکا نداشته باشد، قابل افتخار و مایه مباهات است.

راه اندازی نمایشگاه دائمی نیازمندی‌ها و توانمندی‌ها در ورودی شهرکهای صنعتی

وی اضافه کرد: اخیرا در ابلاغی از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی خاص نیز در ورودی تمامی شهرک‌های صنعتی خاص نیز در ورودی تمامی شهرکهای صنعتی یک نمایشگاه دائمی از دستاوردهای ساخت داخل و همچنین نیازمندی‌های خود را برپا کنند تا مسیر همرسانی نیازمندی‌ها و توانمندی‌ها هموارتر شود.

رشد مثبت تولید خودرو در کشور پس از دو سال در سه ماه اول امسال

سرپرست وزارت صمت افزود: هر چند خودروسازان خارجی پس از تشدید تحریم‌ها و خروج آمریکا از برجام کشورمان را ترک کرده‌اند، اما در سه ماهه اول امسال پس از دو سال رشد منفی تولید خودرو با بیش از 2000 هزار دستگاه تولید سواری در کشور به رشد مثبت تبدیل شده و حدودا 9 درصد رشد داشته است.

مدرس خیابانی در پایان تصریح کرد: باید با دستیابی به فناوری‌های نوین بسمت داخلی سازی حرکت کنیم.